Dyskusja o lidze

WTCC - Liga Letnia 2009

Moderatorzy: Chipita, Moderatorzy

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 21 kwie, 2009 00:13

za przeproszeniem 'ups' to jesteś ty. Od poczatku ci się wszystko nie podoba. Dołączyłeś do ligi, żebym ci postów do spamowiska nie wyrzucał. Na serwerze widziałem cię z raz i ciągle marudzisz i biadolisz i narzekasz...

Chodzi o zabawę, a zabawa w rozumieniu większości tutaj, polega na tym że sobie powalczymy między sobą. Chcemy zapobiec sytuacjom takim jak byly w GP2 np z gootkiem, który robił tysiące okrążeń żeby wygrać. To jest choroba a nie 'bo chce'. Im mniej się przygotowujesz tym bardziej na luzie do tego podchodzisz. w F1 za to co sobie nawzajem z jarpenem czy jaro robliśmy na torze byśmy się nawzajem zagryźli, a tutaj jest 'spoko nie ma problemu'.

Jeśli nie odpowiada ci taki format to wiesz gdzie są drzwi. Nie zmienimy całej ligi pod ciebie, bo ci się tak podoba. Tutaj ludzi nie przekonasz do swojego podejścia do simracingu.
Ostatnio zmieniony śr 22 kwie, 2009 11:04 przez hideto, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
MikeF1

Post autor: MikeF1 » wt 21 kwie, 2009 00:24

No właśnie Korbaczek!! W końcu napisałeś to o czym cały czas mówię i dlaczego się tak (jak mi to zarzucacie) pienię. Albo ustawiamy tak różne modele aut, żeby każde się fajnie i równo prowadziło i każdy z każdym mógł sobie dla zabawy powalczyć i żeby decydowały umiejętności samego kierowania, albo robimy klasyfikację osobno dla każdego modelu i temat zamknięty. Wtedy i szanse są równe i nikt nie musi jeździć po 200 okrążeń, żeby się przygotować. Blokując domyślne ustawienia samochodów tylko zwiększyliśmy różnice w w ich osiągach i stąd cała ta dyskusja. Ja się nie czepiam, ja chcę, żeby ta liga letnia była dobra, bo przyciągnie nowych kierowców i może będzie więcej osób w przyszłym sezonie GP2L i F1L, kierowców na odpowiednim poziomie. Niestety część z Was myśli tylko jaki ten MikeF1 jest wredny i potrafi się tylko przyp...ać

[ Dodano: Wto 21 Kwi, 09 00:30 ]
Chętnie przygotuję z pomocą kilku doświadczonych osób domyślne, zablokowane setup-y, które dadzą frajdę z jazdy i wyrównają stawkę.

Awatar użytkownika
Zeid

Post autor: Zeid » wt 21 kwie, 2009 08:22

MikeF1 pisze:Ja się nie czepiam, ja chcę, żeby ta liga letnia była dobra, bo przyciągnie nowych kierowców i może będzie więcej osób w przyszłym sezonie GP2L i F1L,
Ale ta liga jest już dobra, nikt kto jechał w wyścigu nie płacze, że było do dupy. Kilka osób zaproponowało dobrą zmianę i tyle. Skoro wszyscy co już jechali wyścig nie płaczą dlaczego mamy zmieniać wszystko pod osobę która nawet nie pojawiła się na żadnym wyścigu? A co do przyciągnięcia nowych kierowców to po 2 wyścigach było ich chyba więcej niż w całym sezonie GP2L i F1L.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 21 kwie, 2009 08:32

MikeF1 pisze:Niestety część z Was myśli tylko jaki ten MikeF1 jest wredny i potrafi się tylko przyp...ać
ja tam nie myślę, ja wiem.

To jest kwestia podejścia. Nie chcemy się tutaj tak napinać na profesjonalizm... zadaj sobie sam pytanie co to znaczy 'dobra liga' taka w której jeździ 6 zawodników i jest mega trudna, pełna napinających się gostków ? czy może taka gdzie gości jest 10 jest luźniejsza atmosfera, ale od czasu do czasu są spięcia... a może taka do której jest zapisanych 30 osób i w której każdy nie zależnie czy przejechał 5 okr czy 100 bawi się dobrze, nie przychodzi na wyścig z przeświadczeniem 'no tak nic nie jeździłem to się nie pobawię'.

W F1L zostałem zagryziony bo miałem laga i pech chciał że uszkodziłem 2 zawodnikom bolid w ten sposób. A tutaj stukamy się pukamy, wypychamy, wszystko w granicach rozsądku i nic celowego i jest fajnie. Nikt na sobie kotów nie wiesza... a potem sobie będę mógł zrobić kompilacje jak mi się udało tego seata w torze utrzymać po zamachach alf na moje życie...

Rywalizacja schodzi na 2 plan, jest wazna ale w czasie wyścigu, nie wazne czy o 1 miejsce czy o 16. 100 razy bardziej wolę jechać z delem na końcu stawki i się dobrze bawić walcząc przez cały wyścig niż jechać pierwszy/drugi i widzieć w lusterku/przed sobą czyjś samochód oddalający się. O to w tej lidze chodzi.

Jeśli ci to nie odpowiada, to po prostu to uszanuj i zachowaj się jak mężczyzna. Póki co zachowujesz się jak Damian1812... Wpisujesz się do ligi i zamiast przystosować się do tego do czego wszedłeś starasz się to zmienić tak by spełniało twoją wizję. Tak się nie stanie. Bo jeśli wszyscy na gridzie mówią że jest fajnie, ale o tym i o tym można porozmawiać, a ty przychodzisz na forum i piszesz to co piszesz, to wybacz ale głęboko mam ile kółek i na czym zrobileś. Jak dobrym jesteś zawodnikiem.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » wt 21 kwie, 2009 08:51

ja wysunalem propozycje balansu ze wzgledu na walke. Mike sam caly czas psioczysz, ze BMW jest za szybkie, ok - kokosów nie bedzie bo RWD zawsze bedzie szybsze, ale chodzi tu o o sam pojedynek. W abu dhabi na ten przykad na tych dwoch przed najdluzsza prosta bmw bedzie szybsze dziki napedowi przy dupie, a przez balans alfa/seat/inne FWD nie ma szans na dohamowaniu.

i nie chodzi tu o to ze mi/mike'owi/papiezowi/obamie jezdzi sie lepiej jak balans hebli jest balans bardziej na przod bo kazdy z napedem na przod ma takie same warunki i to chodzi, aby sie dostosowac i byc szybkim tym co daja, ale o to, zeby bm-ki przed kazdym zakretem nie mialy drogi hamowania o 50m krotszej

Awatar użytkownika
MikeF1

Post autor: MikeF1 » wt 21 kwie, 2009 09:58

Hide, ty zawsze masz odpowiedź na wszystko, tylko nie zawsze na temat i nigdy bez uszczypliwości. Spoko, taki masz "pojechany" charakter, nie wnikam, ale zrozum że ja nic nie mam do waszego luźnego podejścia w tej lidze. Nie spinacie się to super! Chodzi mi o prowadzenie aut, które na domyślnym secie niestety nie jeżdżą jak powinny. To prowadzi do takich akcji, że w szybkim zakręcie FWD hamuje bo się nie mieści a RWD przyspiesza, co prowadzi do kolizji. Dodatkowo Ci co zaczynają przygodę z simracingiem uczą się od początku złych nawyków (których ty nie wyzbyłeś się do tej pory w F1). Traktujesz każdy mój wpis jako atak, to sobie tak rób. Ja liczyłem na konstruktywną dyskusję, ale z Tobą jak widać się nie da a inni dodatkowo się na tobie wzorują. Myślę, że napisałem już wszystko i nie zamierzam więcej pisać na temat ligi letniej. Już wam więcej nie przeszkadzam a na wyścigach i tak się pojawię jak akurat będę w domu, tylko że chyba innym autem. Powodzenia!

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » wt 21 kwie, 2009 10:26

RWD niby takie szybkie, a wczoraj FWD zajęło całe podium :P
Nie mogę ci pomóc
Jestem Ikskorem :)

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » wt 21 kwie, 2009 10:29

Widze ze troche klotni bylo... Ja wroce do tekstu mike'a ze "nie ma regulaminu a kary z kosmosu". Milion razy bylo mowione ze jako taki regulamin jest podobny do gp2 poza tym ogolne zasady zachowania na torze sa znane... Ostrzezenia sa za to ze ktos pisze podczas wyscigu, tyle. Na serwerze ZAWSZE wielkimi literami servera pisze CiSZA przed wyscigiem.

Wiecej nie bede pisal bo mi zaraz phone skasuje ciasteczka i po wyslaniu bede sie musial zalogowac i strace caly tekst.

Mike, relax. A i jaro - alfom i seato balast nic nie robi, sam mowiles ze nawet lepsze sa. A bmw z balastem to tragedia. Wiec...
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » wt 21 kwie, 2009 10:43

Chipita, nie prawda, że nie robi. W ostatnim sektorze ten zakręt przed zjazdem do boksu z 25kg balastu to była masakra, zarzucało tyłem i ciężko się było utrzymać. Ale na "równych" zakrętach jest nieco lepiej, bo wóz jest nieco bardziej nadsterowny.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » śr 22 kwie, 2009 17:04

Chipita, tylko my caly czas mowimy o balansie hamulców

[ Dodano: Sro 22 Kwi, 09 17:04 ]
no to jak, jakies ustalenia? jak narazie orawie jednomyslnie z tych "głosów" w wczesniejszych postach to zablokowanie na 53:47

Awatar użytkownika
Frankozola

Post autor: Frankozola » pn 27 kwie, 2009 21:23

Panowie... jak z tym balansem hamulców? Robimy coś? wnosimy? znosimy? milczymy...

a tak na marginesie czy wg was wyścigi nie są za często?

Awatar użytkownika
maka87-1992

Post autor: maka87-1992 » pn 27 kwie, 2009 21:36

wyscigi sa ciut za czesto ale chyba o to chodziło zeby sie jak najmniej przygotowywac. co do balansu...no cisza, a szkoda, wydaje mi sie ze pewnie zostanie tak jak jest co dla mnie oznacza koniec stawki, no coz nie radze sobie zbytnio, blokuje kola czesto, balans 57:43 to znaczaco poprawia, chyba kazdemu poprawia wiec to moze zblizyc nas FWD do BMW...

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pn 27 kwie, 2009 21:42

Frankozola pisze:a tak na marginesie czy wg was wyścigi nie są za często?
maka87-1992 pisze:wyscigi sa ciut za czesto
No to w co 2 nie bierzesz udziału, masz mniej wyścigów ;) A kto chce niech jeździ :)
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
maka87-1992

Post autor: maka87-1992 » pn 27 kwie, 2009 21:45

jak by ktos nie zauwazył ja tak robie :P

Awatar użytkownika
Frankozola

Post autor: Frankozola » wt 28 kwie, 2009 13:20

a co z tym balansem. Jestesmy w ogole za wprowadzeniem zmian??

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » wt 28 kwie, 2009 13:44

'Góra' się nie wypowiedziała, więc pewnie zostaje.

Awatar użytkownika
MikeF1

Post autor: MikeF1 » wt 28 kwie, 2009 15:10

Zapewne nikt nie ma czasu, żeby zmienić jedną linijkę w pliku HDV i wystawić patch do ściągnięcia, albo to za bardzo skomplikowane dla organizatorów ligi letniej.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 28 kwie, 2009 16:45

Zapewne nikt nie ma czasu, żeby zmienić jedną linijkę w pliku HDV i wystawić patch do ściągnięcia, albo to za bardzo skomplikowane dla organizatorów ligi letniej.
Powiedział Mike the Mastah

Awatar użytkownika
Frankozola

Post autor: Frankozola » wt 28 kwie, 2009 17:39

RearBrakeRange:(0.200, 0.005, 121)
RearBrakeSetting=40

znalazłem tylko to w pliku hdv alfy romeo... ale na przód nic.. może jestem ślepy albo szukać nie umiem ;p

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 28 kwie, 2009 17:43

Ale ja nie rozumiem tego, czemu ma być łatwiej ? Mi np odpowiada balans hamulców... i tak w niektórych zakrętach puszczam dym spod kół, ale co z tego ?

Krótko mówiąc, nie widzę powodów aby coś zmieniać, nie widzę również absolutnie żadnych powodów by dyskutować w tym temacie z Mike...

ale to chipita tutaj podejmuje decyzje.

Awatar użytkownika
maka87-1992

Post autor: maka87-1992 » wt 28 kwie, 2009 17:52

hideto pisze: absolutnie żadnych powodów by dyskutować w tym temacie z Mike...
Hmm, mozna wiedzieć dlaczego nie?

Awatar użytkownika
Erwb

Post autor: Erwb » wt 28 kwie, 2009 17:53

chyba dlatego ze mike nie jeździ a liga zarządza Chipita

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 28 kwie, 2009 17:54

Głównie dlatego, że Mike wchodzi do pewnego przedsięwzięcia jako uczestnik a potem stara się je na siłę zmienić pod swoje dyktando, nie biorąc w rzeczywistości nawet udziału w nim. Trochę moim zdaniem nie poważne.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » wt 28 kwie, 2009 18:19

Hej hej hej, co wy ze mnie robicie? Dyktatora jakiegoś? Że to "ja rządzę i nikt inny"? WTF? :P Dajcie spokój, jeśli cała sprawa rozchodzi się o to, że wam się tragicznie jeździ tymi Alfami czy Seatami i chcecie tak bardzo zmiany balansu hamulców no to ok, możemy zrobić. Chciałbym poznać zdanie hideto (no, kilka postów wyżej już się wypowiedział) i Venca - V, co o tym myślisz?
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
Venceremos

Post autor: Venceremos » wt 28 kwie, 2009 19:06

Chipita pisze:V, co o tym myślisz?
Generalnie uważam, że po zmianie balansu hamulców jazda będzie trywialnie prosta bo teraz jest tylko prosta. Mnie osobiście by to żadnej różnicy nie robiło, ale decyzja należy do Ciebie. Jeżeli natomiast chodzi o dyktatora Chip to czasami trzeba decyzje podejmować jednoosobowo (oczywiście po wysłuchaniu opinii reszty). Szczególnie jeżeli tak jak w tym przypadku zdania są podzielone.
"Formula 1 is not a sport" - Jedyna rozsądna wypowiedź Alonso :D

Awatar użytkownika
Frankozola

Post autor: Frankozola » wt 28 kwie, 2009 20:49

Duzo osób się opowiadało za zmianą. Ja też jestem za zmianą ale zwracam uwagę na głosy na "nie" niech zarządcy podejmą decyzje albo podejmijmy ją wspólnie, wypiszmy plusy i minusy i zadecydujmy ;)

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 29 kwie, 2009 08:48

Jeśli tak wielu osobom przeszkadza ten balans, to może jednak go zmienić? Żeby nie było, mi nie przeszkadza i daję sobie radę bez tego.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

PTR

Post autor: PTR » śr 29 kwie, 2009 13:16

Ja osobiście jestem trochę bardziej za niż przeciw, ale i bez zmian nie będę narzekał, po prostu robię swoje.

Awatar użytkownika
qbx

Post autor: qbx » śr 29 kwie, 2009 13:29

Mi to wisi bo jeżdze "for Fun" ;) To że ktoś będzie szybszy, ktoś wolniejszy? To i tak wyrównają ziemniaki, dlatego nie rozumiem z czym macie problem.

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » śr 29 kwie, 2009 13:49

Chyba problem jest w tym, o ile dobrze zrozumiałem, że blokują się koła. Jeśli to jest problem, to ja problemu nie widzę. Koła blokują się po wciśniećiu zbyt mocnym hamulca. Jeżeli ktoś jeździ samochodem wie, że jeśli zbyt mocno wciśnie hamulec to koła również zablokuje. Także jak dla mnie problemu nie ma.

Ewentualnie problem jest w tym, że ktoś jeździć nie potrafi ;) I od razu mi się przypomina moja zeszłoroczna przygoda jak pięknie zablokowałem koła w swoim potworze z silnikiem 1.2, 40KM i pięknie się wmontowałem w BMW, które jechało przede mną. Coś w stylu Kubica Chiny 2009 ;) Się babka zdenerwowała wtedy ;p

ODPOWIEDZ

Wróć do „WTCC - Liga Letnia 2009”