[testy] 21.12.07 tor Monaco godz. 20:00

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
dudek2

Post autor: dudek2 » wt 25 gru, 2007 18:50

Ja po sezonie sprzedaje swoją kiere i kupuje dfp :D . Na szczęście tata powiedział że chętnie dołoży pare groszy :) . A co do mmg 94 to oglądałem screeny i nawet fajnie wygląda, ale najważniejsze jak będzie się jezdzić :) . A może zamieścicie linki do tych już istniejących modów (GP2 z PRS, F3, ChamCar), chętnie bym sobie pojezdził :)
Ostatnio zmieniony wt 25 gru, 2007 21:38 przez dudek2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 25 gru, 2007 19:02

wszystkie mody są dostępne na rfactorcentral.com

fizykę z prs podał powolniak...

tak rozmawiałem z MC i nam podobałby się schemat:

1. Liga podstawowa - F1 League - mod MMG 2007

2. Liga podstawowa - F1 History League - mod MMG 1994

3. Liga zaplecze - F3 Euroseries League - mod F3 Euroseries

ofc to wszystko jest tylko taka luźną dyskusją na gg i może nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością jaka będzie miała miejsce w kolejny m sezonie. :)
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

pyciek

Post autor: pyciek » wt 25 gru, 2007 20:02

hideto pisze:wszystkie mody są dostępne na rfactorcentral.com

ofc to wszystko jest tylko taka luźną dyskusją na gg i może nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością jaka będzie miała miejsce w kolejny m sezonie. :)
Niedługo będziemy jak prs :D jeszcze tylko ETCC i GTR i bedziemy prawie jak prs :cool:

netrush

Post autor: netrush » wt 25 gru, 2007 20:14

hideto pisze:wszystkie mody są dostępne na rfactorcentral.com

jak dla mnie to ostatnia pozycja jest najbardziej obiecująca :) i zapowiadam tam już teraz swoje starty :D

Awatar użytkownika
MikeF1

Post autor: MikeF1 » wt 25 gru, 2007 22:16

netrush, Ty lepiej w F1 zostań na przyszły sezon, bo dobrze sobie radzisz :-)

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » wt 25 gru, 2007 22:51

Ja bym wolał zostac przy GP2, ale jeżeli juz miało byc zastosowane to co pisał hid to interesuje mnie F3 bo wyżej z moimi marnymi umiejętnościami(na razie :mrgreen: ) to ja się nie pcham . Najgorsze ze od nowa będzie trzeba grzebac w setupie bo w Gp2 to znam go praei na pamięc ale jak poznało sie jeden to i z F3 sie opanuje :)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 25 gru, 2007 23:32

właśnie tu jest taki mały szkopuł... z pewnością chcielibyśmy pozostawić f3/gp2 jako lige dla początkujących i tych którzy jeżdżą na klawiaturze.

i problemem jest to że jeśli powstanie history to pewnie będzie to taki 'mega hardcore' czyli auto clutch i dawaj... natomiast F1 też pewnie będzie trudniejsze niż w tym roku.

problem polega na tym że najlepiej byłoby zrobić i F3 i Gp2 ale idę o zakład że nikt by w F3 nie jeździł bo jak zauwazyliście nowe osoby od razu pchają się do F1 bo mają rF tydzien rok jeździły w F1C i uważają że są zajeb*** od przyszłego sezonu i liczę że F.I.L. się ze mną zgodzi trzeba wprowadzić rozbudowany system licencji żeby to nie było na zasadzie umiesz zrobić kółko a kolega ma miejsce w zespole więc się pakuj... tylko żeby te wyścigi jakoś wyglądały.

Poza tym nawet jeśli zostanie GP2 to z pewnością z inną fizyką - pewnie tą z PRS'u o ile chłopaki zgodzą się na pożyczenie jej ;-)

Poza tym pamiętajcie, że ani Schumacher, ani Senna, ani Alonso, ani Raikkonen, ani Kubica, ani tfu tfu Hamilton nie zostali od razu tym kim są teraz... po to było GP2 byście się uczyli i moim zdaniem spełniło swoje zadanie :) większość z was potrafi zrobić całkiem niezły setup, coraz mniej wypadków, coraz więcej kółek w lidze, mnie się to podoba. Trzeba będzie kiedyś z FIL usiąść i pogadać na ten temat... Moim zdaniem połowa z ludzi startujących w GP2 nadawałby się do jazdy w aktualnej F1L. Przy czym moim zdaniem wakacje i 2 miesiące po nich to wystarczający czas by nauczyć się jazdy na nowej nawet trudniejszej fizyce. Trzeba się tylko wyzbyć podejścia "nie wyłączę pomocy bo będzie za trudno" ja na serwerach też jeżdżę z pomocami ale offline ciosam podpory pod moje umiejętności jazdy tylko z automatycznym sprzęgłem i uwierzcie wcale nie jest to takie trudne jak myślicie... i połowa z was wpadnie w śmiech ale największe problemy mam z tym że.... zbyt wczesnie hamuje na niektórych zakrętach... myślę, że po zakończeniu sezonu GP2 w F1L zostanie chyba jeszcze 4 wyścigi do objechania, jak zostaną im 2-3 do końca zaczniemy poważnie dyskutować na temat przyszłego roku. Póki co nawet nie wiemy czy MMG 2007 i MMG 1994 ujrza światło dzienne, a może będzie to np CTDP jako grafika naszej ligi itp itd... różnie może być :)

Nie zakładajcie "jestem słaby nie poradzę sobie" kierownice w łapy, ściągnąć sobie jakiś trudny mod i ćwiczyć... nogi się wam wyrobią, ręce itp...
Ostatnio zmieniony śr 26 gru, 2007 10:00 przez hideto, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » śr 26 gru, 2007 14:01

hideto pisze:
Nie zakładajcie "jestem słaby nie poradzę sobie" kierownice w łapy, ściągnąć sobie jakiś trudny mod i ćwiczyć... nogi się wam wyrobią, ręce itp...
pracujemy, pracujemy, na Monaco mam już 658 kółek a do wyścigu zamirzam dobic do 1500 :) tylko najgorsze są tyle tylne opony, 10 okrazen na nich nie przejade...

a z pomocy mam właczone Asysta Prowadzenia na High TC na High i Aut skrzynie biegów. Reszta wyłączona.

netrush

Post autor: netrush » śr 26 gru, 2007 14:45

Piotrek15 pisze:
hideto pisze:
pracujemy, pracujemy, na Monaco mam już 658 kółek a do wyścigu zamirzam dobic do 1500 :) tylko najgorsze są tyle tylne opony, 10 okrazen na nich nie przejade...

a z pomocy mam właczone Asysta Prowadzenia na High TC na High i Aut skrzynie biegów. Reszta wyłączona.
lol masz włączoną asyste prowadzenia na HIGH? :| wyłącz to badziewie............................

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » śr 26 gru, 2007 14:53

netrush pisze:popieram to co mówi venc jazda bolidem GP2 bez Stability Control to jakaś kpina :) łatwiej się jeździ bez TC jak bez tego gów*a.
chodziło własnie o to :) Stability Contorl mam właczone, tylko pisałem z polkiej wersji wiec cos musiało Ci się pomylic

netrush

Post autor: netrush » śr 26 gru, 2007 14:56

hmm piszesz że masz włączoną asyste skręcania a stability control to raczej nie jest asysta skręcania............. więc może to tobie się coś pomyliło :)

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » śr 26 gru, 2007 15:11

Obrazek

w polskiej wersji językowej Stability Control-Asysta Prowadzenia, własnie dlatego wróciłem z powrotem do Angielkiej wersji. Po prostu nasze małe nieporozumienie :mrgreen: . Próbowałem bez tego jezdzic to na byle zakręcie spin, nie da rady bez tego. I mam pytanie-czy brak automatycznej skrzyni biegów daje lepsze czasy?
Ostatnio zmieniony śr 26 gru, 2007 20:47 przez Piotrek15, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Miszczuk

Post autor: Miszczuk » śr 26 gru, 2007 15:34

Ja się pałuje w modzie MMG 2007 na Katalonii, mam wszystko wyłączone oprócz sprzęgła :p

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » śr 26 gru, 2007 15:50

Już wiadomo na jakiej fizyce będziemy jechać?
Nie mogę ci pomóc
Jestem Ikskorem :)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 26 gru, 2007 15:54

na tej na ktorej do tej pory ;-)

pyciek

Post autor: pyciek » śr 26 gru, 2007 23:28

Miszczuk pisze:Ja się pałuje w modzie MMG 2007 na Katalonii, mam wszystko wyłączone oprócz sprzęgła :p
Nie tylko ty jest dość trudno szczególnie T5 jest zdradliwy no i czasy ciagle nie najlepsze około 1:28.3xx. A co do superlicencji na jazde w F1 to może zrobimy tak jak w realu jest że musisz być w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej f3/gp2, ale kilkakrotnie kończyć wyścig w pierwszej szóstce myśle że to by było sensowne.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 26 gru, 2007 23:41

Regulamin na przyszły sezon został już przeze mnie napisany/przerobiony.

roześlę go do wszystkich członków rad lig oraz FIL i po ew. poprawkach i zgodzie od Gareda z PRS zostanie on przedstawiony. Jednak nie wcześniej niż po zakończeniu sezonu F1L.

Z pewnością zdobycie Super Licencji będzie znacznie trudniejsze niż w tym roku... bo do tej pory była to delikatnie rzecz biorąc łapanka.

Awatar użytkownika
Miszczuk

Post autor: Miszczuk » czw 27 gru, 2007 13:06

pyciek pisze:
Miszczuk pisze:Ja się pałuje w modzie MMG 2007 na Katalonii, mam wszystko wyłączone oprócz sprzęgła :p
najlepsze około 1:28.3xx.
Mamy takiego Kozaka co na padzie wykręcił 1:18 z górką... Kozaka w sensie pozytywnym
oczywiście ;)

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » pt 28 gru, 2007 11:10

A ja bym proponował na początek to: http://rfactorcentral.com/detail.cfm?ID ... %20Karting

Tylko nie wiem jaki ten mod jest jakościowo.
Nie mogę ci pomóc

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pt 28 gru, 2007 11:13

nie będzie kilkunastu lig dla nazwijmy to początkujących kierowców... bo nie mamy zamiaru robić 30 lig i w każdej po 2 zawodników. zostanie GP2, zostanie F1 i może dołożymy do tego F1 historyczne na sezonie 1994.

[ Dodano: Pią 28 Gru, 2007 ]
jakościowo jest ponoć do kitu :)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 02 sty, 2008 05:54

dobra więc tak, mieliśmy dyskusję o używaniu pomocy i wyraziliście się na ten temat jednoznacznie "nie da się bez pomocy" No więc się troszkę pokręciłem w SPA, pomoce to tylko Clutch i TC med (nie chciało mi się męczyć z gazem w 3 zakrętach)

Jak widać się da. Co do czasu to wiem że kiepski, ale to wstępny setup a i tak błędów na kółku nazbierało się pewnie na 1-2s.

Spa_Francorchamps 1988 HOT LAP.Vcr

[ Dodano: Sro 02 Sty, 2008 05:55 ]
aaa i tak przy okazji... początkowo do tego byłem dość sceptycznie nastawiony ale wypróbowałem i naprawdę się przydaje, w ogóle po hudach nie trzeba dzięki temu pluginowi patrzeć itp.

Mowa oczywiście o Spotter Plugin ;-) Polecam szczerze.
Ostatnio zmieniony śr 02 sty, 2008 16:00 przez hideto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » śr 02 sty, 2008 07:53

hideto pisze:dobra więc tak, mieliśmy dyskusję o używaniu pomocy i wyraziliście się na ten temat jednoznacznie "nie da się bez pomocy" No więc się troszkę pokręciłem w SPA, pomoce to tylko Clutch i TC med (nie chciało mi się męczyć z gazem w 3 zakrętach)

Jak widać się da. Co do czasu to wiem że kiepski, ale to wstępny setup a i tak błędów na kółku nazbierało się pewnie na 1-2s.
Ale to jest jedno kółko. W wyścigu np. są walki, trzeba jeździć szanując opony, a w takich sprawach te pomoce naprawde w skrajnych przypadkach mogą cię uratować od walnięcia w bande czy zrobienia spina.
Nie mogę ci pomóc

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 02 sty, 2008 13:12

jeździłem po 15 kółek w stincie i ani na opony nie narzekałem anie spinów nie miałem.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » czw 03 sty, 2008 10:02

Też jestem za tym, żeby ograniczyć pomoce. Przez kilka wyścigów na początku jeździłem z TC i dało się.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

netrush

Post autor: netrush » czw 03 sty, 2008 10:22

heh mam nadzieje że zmiany w pomocach nastąpią w następnym sezonie..........

Awatar użytkownika
mc
Kontakt:

Post autor: mc » czw 03 sty, 2008 15:24

O to nie masz się co martwić :P

Zablokowany

Wróć do „Testy”