GP Francji - incydenty

Wyścigi GP2 League

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

GP Francji - incydenty

Post autor: Chipita » ndz 06 gru, 2009 00:01

Temat do zgłaszania incydentów. Konieczny film (frapsem nagrać) i opis zdarzenia. Wypowiadają się tutaj tylko zgłaszający i ci, których dotyczy incydent.

1 post zgłaszającego
1 post broniącego
!

Tylko tyle, więcej nie piszemy, nie prowadzimy dalszych kłótni, wszystko macie zawrzeć w 1 poście, żeby nie było bałaganu. Dyskusje nt. wyścigu w innym temacie. Każdy post nie dotyczący incydentów będzie nagradzany warnem.

TO NIE JEST TEMAT DO DYSKUSJI!
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 06 gru, 2009 00:12

"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
bed_nar

Post autor: bed_nar » ndz 06 gru, 2009 00:17

Co do incydentu to jest to zwykły RA. Jechaliśmy blisko siebie był lekki łuk mnie lekko wyniosło w prawo i się dotknęliśmy. Efekt widac na filmie.

Sorki Jacek, ale była to walka fair i po prostu to zwykły RA.

Tyle na ten temat.

Awatar użytkownika
Kakiet

kakiet vs gootek

Post autor: Kakiet » ndz 06 gru, 2009 01:38

Awatar użytkownika
gootek

Post autor: gootek » ndz 06 gru, 2009 09:41

W sumie nie mam nic na swoją obronę, po reinstallu rFactora nie zmieniłem usawień dźwięku i nie słyszałem swojego silnika, ale to zapewne nie ma nic do rzeczy...

j4c3k18

Post autor: j4c3k18 » ndz 06 gru, 2009 10:47

Hide w moim imieniu takze filmik wyslal, ale wypowiem sie. Jesli chodzi o 1 kontakt na 1 szybkiej szykanie to moge sie zgodzic, ze byl to Ra, chociaz chciales pojechac ta szykane jakbys byl sam to zn optymalna linia, nikt nie odpuscil i stracilem na tym. Jesli chodzi o ten kontakt ktory doprowadzil do mojego spotkania z banda to analizowalem ta sytuacje z punktu widzenia twojego bolidu ( z kamery tv i kokpitu) i z obu kamer bylo mnie wyraznie widac wystarczylo troche bardziej skrecic i nie doszloby do tego kontaktu, a doszlo do niego bo znow chciales jak najoptymalniej przejechac ten zakret, miejsca wydaje mi sie ze miales wystarczajaco bo bylo to gdzies 1.5 bolidu miedzy mna a krawedzia toru. Tyle z mojej strony

Awatar użytkownika
bed_nar

Post autor: bed_nar » ndz 06 gru, 2009 11:42

tak jechałem swoim torem, optymalną mogłem by może mocniej skręcic ale to Ty atakowałeś więc miałeś wolną całą prawą stronę więc mogłeś nie jechac tak blisko mnie. Więc wina obu stronna i dla mnie to RA.

Awatar użytkownika
Erwb

Post autor: Erwb » ndz 06 gru, 2009 16:12

Paveleks

Post autor: Paveleks » ndz 06 gru, 2009 17:36

Ja jechałem normalnym tempem, a ty nagle zahamowałeś kto by sie tego mógł spodziewać, więc nie wiem co miałem zrobić, na filmiku było widać że chciałem cie ominąć jadąc prosto, ale za bardzo zahamowałeś.

Nagrałem filmik gdzie widać, że nie podejmuję walki na tych szykanach bo zwalniam. Natomiast ty ze 250km/h zwalniasz do 160km/h na zakręcie gdzie nie powinno się praktycznie hamować. Nie miałem szansy na reakcje, ale widać że próbowałem hamować.

http://www.youtube.com/watch?v=RCmoOx2kKMY

Awatar użytkownika
vilart
Kontakt:

Post autor: vilart » ndz 06 gru, 2009 18:24

Co do incydentu z Hidem to mogę jedynie pokazać jak to wyglądało z mojej perspektywy. Przyznaje że powinienem zachować ostrożność i zdawać sobie sprawę z tego, że mimo iż nie widać nikogo obok to ktoś de facto tam jedzie. Niestety trochę przesadziłem a gdy zauważyłem bolid po swojej prawej stronie było już za późno na reakcję.

http://www.youtube.com/watch?v=dOkFjIgMBNw
If everything seems under control, you're not going fast enough

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » ndz 06 gru, 2009 19:40

WERDYKT

Vilart vs. Hideto - wina Vilarta, nie może być innej decyzji, wszyscy skręcają a ty nie wiedzieć czemu jedziesz rozpędzony praktycznie prosto i uderzasz Hideto.

Bednar vs. Jacek - wina Bednara, zmieniłeś tor jazdy uderzając Jacka w tył bolidu.

Gootek vs. Kakiet - wina Gootka, rozumiem twoje problemy z dźwiękiem no ale cóż, zrobiłeś "sieczkę" na starcie praktycznie kończąc wyścig Kakieta i następnych którzy cię obrócili.

Paveleks vs. Erwb - wina Paveleksa, musisz bardziej uważać, jeśli masz przed sobą Erwba to wiadomo że będzie jechał wolniej i trzeba odpuścić.

------------------------------------------
KARY ZA R1 GP FRANCJI:
Vilart: +30 sekund do czasu końcowego
Bednar: +45 sekund do czasu końcowego, ostrzeżenie x2 (15 za incydent + 30 za 7 ścięć ostatniej szykany)
Gootek: +30 sekund do czasu końcowego
Paveleks: +45 sekund do czasu końcowego (15 za incydent + 30 za 7 ścięć ostatniej szykany)
Krystik: +30 sekund do czasu końcowego (za 7 ścięć ostatniej szykany)
Jacek: +15 sekund do czasu końcowego (za 5 ścięć ostatniej szykany)
Belmondo: +30 sekund do czasu końcowego (15 za 3 ścięcia ostatniej szykany i 15 za przekroczenie linii wyjazdu z boksów)
Kuba +15 sekund do czasu końcowego (za przekroczenie linii wyjazdu z boksów)

Kary zaległe:
Kacek: +15 sekund do czasu końcowego

Kary "w puli":
Mc: +30 sekund do czasu końcowego
Etienne: ostrzeżenie x1
Cichy: ostrzeżenie x1
Paveleks: ostrzeżenie x1
Krystik: ostrzeżenie x2
Rubiq: +30 sekund do czasu końcowego, ostrzeżenie x1
Matthias: +15 sekund do czasu końcowego
Bednar: ostrzeżenie x2
Kuba +15 sekund do czasu końcowego
ESPAÑA !!!

Paveleks

Post autor: Paveleks » ndz 06 gru, 2009 19:56

Dobra czyli na tej szykanie też będę hamował do 150km/h jak ktoś będzie za mną jechał

i focha strzel ! O ! buka

Spoko loko :P
Ostatnio zmieniony ndz 06 gru, 2009 19:59 przez Paveleks, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Viper

Post autor: Viper » ndz 06 gru, 2009 22:07

Viper vs Gootek

Widze dym na T1. Hamuje zatem zeby sie w cos nie wladowac, tuz przede mna jedzie jacek. Nagle potezny strzal w dupsko. Odpada mi przedni spoiler, jacek od uderzenia leci w sciane i tracie tylny spoiler. Gootek - sprawca wszystkiego ktory ma gdzies to ze dwa bolidy sie odwracaja na T1 - jedzie dalej bez uszczerbku. Wyeliminowal dwoch kierowcow ktorzy mogli by powalczyc o P1. Ogromne brawa.

http://www.youtube.com/watch?v=NALnPtoNLO8

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 07 gru, 2009 00:15

http://www.youtube.com/watch?v=CXktIb0hyeE

mam nadzieję, że kara nałożona na winnego całej sytuacji pozbawi go postawy 'patrzcie jaki jestem zaj***sty a wszystko o co mnie oskarżają to bajki'.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
bed_nar

Post autor: bed_nar » pn 07 gru, 2009 08:32

Zachowaj te bzdury dla siebie Hide. Tak ode mnie się wszystko zaczęło. Dawajcie sobie kare jak chcecie szczerze wisi mi to.

To był pierwszy zakręt i nie każde zamieszanie musi kończyć się karą, ale chyba nie w tej lidze.

Róbta co chceta!!

Paveleks

Post autor: Paveleks » pn 07 gru, 2009 08:50

hideto,
nie wiem ale mi sie wydaje że tutaj jacek trochę podciął bednara który nie zapanował nad bolidem i poszedł w kogoś z przodu.

Ps. Sorry że piszę ale ta nagonka na Bednara robi sie trochę dziwna.

Awatar użytkownika
bed_nar

Post autor: bed_nar » pn 07 gru, 2009 08:56

Daj spokój Paveleks. Najważniejsze jest to co"sędziowie" widzą na filmie ale skąd taka sytuacja to już nikogo nie obchodzi.

Krystik zamykał mnie więc ja zamknąłem jacka, który uderzył mnie w tylnie koło dupa mi uciekała więc jak widać na filmie odbiłem lekko w prawo a tam akurat jechał Etienne.

Oto cała historia.

Tak jak pisałem wyżej dawajcie sobie kare, skoro nie można inaczej.

j4c3k18

Post autor: j4c3k18 » pn 07 gru, 2009 10:34

Bez urazy aleglupoty gadaasz, rfactor ma bug w postaci tego, ze czesto nie wykrywa takiego uderzenia, jakbyym to ja cie uderzyl to juz bys dawno bokiem lecial, a po prostu za szybko w ten zakret chciales wejsc.

Awatar użytkownika
bed_nar

Post autor: bed_nar » pn 07 gru, 2009 11:10

Ale skąd ty możesz wiedzieć co się w moim bolidzie działo. Piszę to czego doświadczyłem na T1. Masz swoje zdanie na ten temat i bardzo fajnie.

Jeżeli za każdy manewr mamy karać to proszę bardzo, przyjmuję karę na następny wyścig w Turcji.

Niech cała liga będzie zadowolona, że system kar działa tutaj bez zarzutu.

Takie sytuację w wyścigach się zdarzają, to nie żużel, że za wypadek ktoś musi być wykluczony.

Ale rozumiem to wasze zasady ja tu tylko jeżdżę.

j4c3k18

Post autor: j4c3k18 » pn 07 gru, 2009 11:15

bed_nar pisze:to wasze zasady
A co tu jaka s grupa trzymajaca wladze jest? ja dostalem kare za przedwczorajszy wyscig i jakos z pokora to przyjalem i ostrozniej jechalem szykane. Ty masz jakis problem bo nie potrafisz przyjac na siebie krytyki, a takie sytuacje poprzez kary chcemy minimalizowac bo pozniej pol stawki cierpi na t1 bo ktos chce cos za szybko, jakby nie miall pozniej 21 okrazen do powalczenia.

Awatar użytkownika
Etienne

Post autor: Etienne » pn 07 gru, 2009 12:37

Incydent 1

Bednar Vs Etienne - Klasyczny błąd na T1 który zniszczył mój wyścig.

Incydent 2

Erwb Vs Etienne - Wydaje mi się że w takiej sytuacji się czeka aż przeciwnik przejedzie bo przez to zrobiłem spina i po raz drugi musiałem gonić stawkę z ostatniego miejsca.

http://www.youtube.com/watch?v=L3DBX7S7D18
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bed_nar

Post autor: bed_nar » pn 07 gru, 2009 12:49

Oto zdjęcie z T1. Wyraźnie widać, że po kontakcie z jackiem tył bolidu ucieka i dlatego kontrowałem i w konsekwencji odszedłem na prawo gdzie jechał niestety Etienne.
http://wklejarka.pl/LFNXRtaJDC

j4c3k18

Post autor: j4c3k18 » pn 07 gru, 2009 13:29

Wroce z uczelni ( jakos wiczorem) nagram caly start od poczatku i wruzce na neta.

Awatar użytkownika
bed_nar

Post autor: bed_nar » pn 07 gru, 2009 13:41

Ale już są filmiki ze startu więc czego więcej trzeba?? Ja rozumiem tych co w tym uczestniczyli, Jacek stracił tylnie skrzydło, Etienne spadł na koniec stawki ja też nic nie zyskałem ale nie było tak, że Bednar po prostu jechał przed siebie nie widząc innych.

Dla nie których takie sytuacje są po prostu czarne albo białe. Jeżeli tak to po prostu poczekajmy na decyzję, dostanę karę i ok przyjmuje ją i nie ma sensu dalej polemizować.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » pn 07 gru, 2009 16:49

Gootek kazał przekazać:

"Zahaczyłem o koło Skata przez co ściąłem szykanę, później zjechałem z Best Line zostawiając mnóstwo miejsca po prawej stronie toru tak aby Skat i Belmondo mogli mnie wyprzedzić. Belmondo jednak uderzył we mnie i musiałem zakończyć wyścig... Skoro istnieje przepis, że trzeba oddać zyskane pozycje i zjeżdżam na lewą stronę toru to chyba logiczne, że chcę im oddać pozycje...

Belmondo vs. Gootek - http://www.youtube.com/watch?v=_gDmPRg_So0 "
ESPAÑA !!!

Skat

Post autor: Skat » pn 07 gru, 2009 17:37

Nie jestem bezpośrednio oskarżony, ale pozwolę sobie na wypowiedź. Źle wtedy wszedłem w ten ostatni zakręt i tutaj muszę podziękować Gootkowi, bo mógł w sumie przywalić w mój tył, jednak przytomnie uciekł na lewo i ściął szykanę. Także pełne fair play, szkoda tylko że nagrodzone w taki sposób przez Belmondo.

Awatar użytkownika
belmondo

belmondo vs gootek

Post autor: belmondo » pn 07 gru, 2009 18:09

Ta sytuacja jest jasna.Walczyłem ze skatem kilka okrążeń nagle ty wjechałeś między nas co widać na filmie,nie spodziewałem się że nagle zwolnisz na odcinku na którym każdy jedzie z gazem wciśniętym w podłogę.
Ostatnio zmieniony pn 07 gru, 2009 18:11 przez belmondo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gootek

Post autor: gootek » pn 07 gru, 2009 18:10

Viper pisze:Viper vs Gootek

Widze dym na T1. Hamuje zatem zeby sie w cos nie wladowac, tuz przede mna jedzie jacek. Nagle potezny strzal w dupsko. Odpada mi przedni spoiler, jacek od uderzenia leci w sciane i tracie tylny spoiler. Gootek - sprawca wszystkiego ktory ma gdzies to ze dwa bolidy sie odwracaja na T1 - jedzie dalej bez uszczerbku. Wyeliminowal dwoch kierowcow ktorzy mogli by powalczyc o P1. Ogromne brawa.

http://www.youtube.com/watch?v=NALnPtoNLO8
Dzięki, że mnie wyręczyłeś nagrywając filmik, dobrze ująłeś moment, w którym wpadasz mi pod koła. A przy okazji polecam wizytę u psychologa, może on przekona Cię, że Ziemia krąży wokół Słońca, a nie ciebie.

A Chipicie dziękuję za przekazanie treści rozmowy telefonicznej, nie wiedziałem, że uda mi się wcześniej wrócić do domu i poprosiłem go o przysługę.

Awatar użytkownika
Viper

Post autor: Viper » pn 07 gru, 2009 18:41

Wpadam pod kola? Rzeczywiscie w setna sekundy znajduje sie piec metrow dalej... Przesunalem sie o pol szerokosci bolidu a ty z prawej strony miales full miejsca zeby uciec. Nie wiem co z twoim reflexem. I co z twoja koncentracja. Widzisz zamieszanie na L1 t1 a mimo to cisniesz dalej jakby sie nic nie dzialo.

Tutaj widac ze zamiast jakos starac sie ominac balagan to cisniesz dalej w jego kierunku. Zobacz ile miales miejsce na ominiecie tego wszystkiego. Screen zrobiony przed momentem w ktorym kierownica drgnela w prawo co ty nazywasz gwaltownym wjechaniem pod kola.

Obrazek

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » wt 08 gru, 2009 01:25

WERDYKT

Gootek vs. Viper - lekka wina Gootka, polecam bardziej uważać na starcie aczkolwiek nie mogłeś za dużo zrobić.

Bednar vs. Etienne - lekka wina Bednara, mogłeś być bardziej ostrożny w tej sytuacji, zresztą nie po raz pierwszy są jakieś pretensje do ciebie. Trochę opanowania i wszyscy będą zadowoleni. Od razu zaznaczę, że kara "ostrzeżenie" nie została przyznana bo dzięki temu masz już 3 ostrzeżenia i spadniesz 10 pozycji w dół po qualu - Venc i Yarpen na 99,999999% nawet nie spojrzeli na kary w puli, bo po co. Dlatego nie doszukuj się znowu jakichś teorii spiskowych. Oni są naprawdę neutralni :)

Erwb vs. Etienne - wina Erwba, nieodpowiedni powrót po spinie.

Belmondo vs. Gootek - wina Belmondo.

KARY ZA R2 GP FRANCJI:
Gootek: ostrzeżenie x1
Bednar: ostrzeżenie x1
Erwb: +15 sekund do czasu końcowego
Belmondo: +15 sekund do czasu końcowego

Kary "w puli":
Rubiq: +30 sekund do czasu końcowego, ostrzeżenie x1
Mc: +30 sekund do czasu końcowego
Matthias: +15 sekund do czasu końcowego