GP Francji - dyskusje

Wyścigi GP2 League

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » ndz 06 gru, 2009 01:46

Nie piorę żadnych brudów, jedynie tłumaczę. To może jeszcze raz, bardziej opisowo i na temat:

Po wyjściu z każdego zakrętu sie zbliżałeś - fakt.
Widziałem, że jesteś za mną - fakt.
Jechałem prosto, wychodząc z zakrętu od prawej, ale nie bardzo zbliżając się do prawej lewej strony (bo jeszcze był kawałek do zakrętu, więc zrobiłbym to przed hamowaniem - fakt
Pomyślałem, że w takiej sytuacji bronienie się - w sensie blokowanie prawej strony dohamowania będzie głupie, bo tylko strace dobry wjazd w zakręt, dlatego ostatecznie zjechałbym do lewej, i jakbyś chciał, to tam byś sobie zapewne spokojnie wyprzedził. Ja bym nie stracił raczej nic, a ty pewnie niewiele (gorszy wjazd w zakręt, w sumie tyle) - fakt.
Tak jadąc, czuję lekkie poruszenie bolidem, lekkie kołysanie, ale udaje mi się utrzymać bolid na torze, a w lusterku widzę odpływający bolid na trawę - fakt ostatni.

To była sytuacja z kwalifikacji, gdzie walczyliśmy z czasem na torze, na takich samych prawach. Gdyby to był wyścig i miałbym niebieską flage (Gdybym nie miał flagi, to bym się zapewne próbował bronić - z takim czy innym efektem), to możesz mieć pewność, że bym zjechał do któregoś boku już na wyjściu z zakrętu, żeby nie utrudniać jazdy szybszemu. Zapewne zrobiłbym to już nawet na starcie, bo wiem że następne 2 zakręty nie zawsze wychodzą mi bardzo dobrze. Tak zresztą zawsze robie i ty jak i inni zapewne wiele razy to widzieli w wielu wyścigach. Ale no nie dziw się, że nie robie takich akcji w momencie, gdy jadę w Q. Tu ani nie blokowałem wewnętrznej, ani nie odpuściłem - po prostu jechałem swoje. Może nie walczę o wygraną czy czołowe pola, ale to nie oznacza, że mam w jakikolwiek sposób ustępować w takiej sytuacji pola.

Dobra, może starczy, bo te dwa posty pisałem dłużej niż jechałem w wyścigu :/
Ale dla pocieszenia powiem, że jutro zapewne nie pojade, to nic nie zepsuje ;)
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Paveleks

Post autor: Paveleks » ndz 06 gru, 2009 11:28

Kwalifikacje - 01:21.788

Trochę żal :( żeby nie głupie zachowanie była szansa na punkty :(

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » ndz 06 gru, 2009 14:00

Leci teraz na TVNie, ale macie też tu: http://f1l.venceremos.pl/download/GP2_L ... %20Talent/
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
Zeid

Post autor: Zeid » ndz 06 gru, 2009 14:16

Mnie też dziś nie ma więc nie musicie się martwić, że kierowcy Ferrari zepsują Wam wyścig bo nie potrafią używać lusterek.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » ndz 06 gru, 2009 15:04

Zeid pisze:Mnie też dziś nie ma więc nie musicie się martwić, że kierowcy Ferrari zepsują Wam wyścig bo nie potrafią używać lusterek.
Ale być może Vantage będzie. Poza tym, nikt was nie oskarża o nic, po prostu prywatna wojna między hidem i delem.

[ Komentarz dodany przez: del: Nie 06 Gru, 09 15:11 ]
Żadna wojna. Różnica zdań. To co innego.
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
gootek

Post autor: gootek » ndz 06 gru, 2009 20:47

Niestety wyścig skończony na L1... Po ścięciu ostatniej szykany chciałem oddać pozycje zyskane, ale Belmondo nie pomyślał i wpakował mi się w tylny spojler. Koniec wyścigu i znów 0 punktów. W Turcji jednak Puma wraca do formy. :]
Ostatnio zmieniony ndz 06 gru, 2009 22:19 przez gootek, łącznie zmieniany 2 razy.

Paveleks

Post autor: Paveleks » ndz 06 gru, 2009 21:04

R2 na straty
Wystartowałem trochę podminowany z powodu kary za incydent z erwb.
Wyleciałem już na kółku formującym straciłem spojler :D
Następnie jazda i brak koncentracji dzwon uszkodzone podwozie.
Dojazd do boksów wyjazd walka z kierownicą bo znosiło mnie w lewo, o dziwo wyprzedziłem 3557 :D ale zrezygnowałem bo to nie miało sensu.
Do zobaczyska po świętach :lol:

F1_Kacek

Post autor: F1_Kacek » ndz 06 gru, 2009 21:13

Start dobry, P2 i przez 2 okrążenia fajna walka z Krystikiem. L4 popełniam błąd po którym wyprzedza mnie Chipita i przez 10 kółek na tyłku siedzi Rav, który na 15 okrążeniu przestrzela T5, więc się rozluźniłem i sruuuu w bandę na wyjściu z T13. Urwany spojler i nie miałem ochoty dalej jechać :/

Awatar użytkownika
bed_nar

Post autor: bed_nar » ndz 06 gru, 2009 21:15

Wyścig do dupy. Sorki Etienne, Jacek i nie wiem jeszcze kto za zamieszanie na T1. Tyle z mojej strony.

Awatar użytkownika
Viper

Post autor: Viper » ndz 06 gru, 2009 21:19

Debilizm w czystej postaci! Nie wiem kto ale ktos ma oczy w dupie nie tam gzdie powinien. Wypadek na T1, wszyscy kulturalnie hamuja i nagle JEBUDU mi w dupe. Ja uzyskana predkoscia wladowalem sie w jacka i odpadl mi spoiler. Cale okr bez skrzydla, boks, wyjazd na P17 i ostra jazda z rozwalonym zawieszeniem i zoltym spolerem z tylu. Ostatecznie P5 i FL co wskazuje na to ze bym mogl skopac dupy tmy przede mna. Ale nie... Trzeba bylo skopac dupe mi i to juz na T1. Załosne

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » ndz 06 gru, 2009 21:36

Na FL 3557 trochę zbyt mocno zahamował, przez co straciłem spojler. Start z pitlane a później jak zwykle masa błędów, ale słabe przygotowanie było głównym powodem. O dziwo miałem jakieś rakietowe wyjście z nawrotu :D Potrafiłem tam momentami 0,3s nadrobić do innych. Teraz czas na Turcję. Kolejny brak pkt uznam za kompromitację.

Skat

Post autor: Skat » ndz 06 gru, 2009 21:38

Wyścig taki sobie, ale czego oczekiwać po dość nie intensywnych przygotowaniach (jak na mnie, czyli początkującego który musi uczyć się każdego toru od zera i ogólnie nie ma wyczucia). Sory Bednar za spina, mogłem trochę odpuścić. Ciekawy wyścig nawet, pierwsze kilka kółek musiałem mocno się bronić, no ale nie udało się. Oby w Turcji było lepiej, tam przynajmniej jest normalny tor.

Awatar użytkownika
Viper

Post autor: Viper » ndz 06 gru, 2009 21:47

A owym zawodnikiem z oczami w dupie jest Gootek ktory jeszcze ma jakies sapy do Belmodno. Spojrz na siebie czlowieku i naucz sie hamowac.

Awatar użytkownika
Rav

Post autor: Rav » ndz 06 gru, 2009 21:48

Start bardzo dobry, ominąłem zamieszanie na początku i byłem już na P4, pozniej na przedostatnim zakręcie mnie obróciło i musiałem przepuścić Chipite, próbowałem go gonic ale mielismy podobne tempo. Chwile pozniej zamienił sie miejscami z Kackiem, szybko go dogoniłem, lecz o jakis atak było ciężko, różnica utrzymywała sie na poziomie 0,5s. Sprobowałem w koncu zaatakować, ale hamował wczesniej niż ja i musialem uciec na pobocze, po czym za chwile on popełnił błąd i dojechałem na P4. Dzisiaj więcej zrobić sie nie dało. Generalnie mam chyba inny styl jazdy od większości, bo hamuje dużo pozniej i musze brac na to poprawkę przy kazdym ataku.

Awatar użytkownika
gootek

Post autor: gootek » ndz 06 gru, 2009 21:49

A owym zawodnikiem z oczami w dupie jest Gootek ktory jeszcze ma jakies sapy do Belmodno. Spojrz na siebie czlowieku i naucz sie hamowac.
A ty spójrz na repa, może zobaczysz, że jechaliśmy równolegle, Ty wyjechałeś zza bednara pod mój nos w momencie, w którym ja zacząłem skręcać w lewo.

j4c3k18

Post autor: j4c3k18 » ndz 06 gru, 2009 22:08

Ja proponuje gootek troche kultury sie nauczyc, bo na prawde obrosles w piorka i zeby ktos niedlugo na ziemie cie nie sprowadzil.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » ndz 06 gru, 2009 22:19

ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 06 gru, 2009 22:23

j4c3k18 pisze:Ja proponuje gootek troche kultury sie nauczyc, bo na prawde obrosles w piorka i zeby ktos niedlugo na ziemie cie nie sprowadzil.
chyba masz na myśli vipera a nie gootka...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

j4c3k18

Post autor: j4c3k18 » ndz 06 gru, 2009 22:25

1 wersja postu gootka zostala widze poprawiona

Awatar użytkownika
gootek

Post autor: gootek » ndz 06 gru, 2009 22:27

zostala, bo gootek troche ochlonal.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 06 gru, 2009 22:29

szczerze mówiąc, nie widzę w tym winy gootka, viper ucieka przed kolizją tuż pod niego, cała wina powinna spaść na osobę która spowodowała zamieszanie od początku...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
belmondo

Post autor: belmondo » ndz 06 gru, 2009 22:32

gootek odzywaj się dzieciaku normalnie,słoma ci z butów wystaje, debilem to jesteś ty.
wczoraj kakietowi a dziś innym zniszczyłeś wyścig,więc rusz tą pustą głową
i zastanów się czy to nie ty powinieneś dostać zakaz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyścigi”