GP San Marino - dyskusje

Wyścigi GP2 League

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

GP San Marino - dyskusje

Post autor: Chipita » wt 27 paź, 2009 00:06

3 wyścig sezonu na torze, który większość kierowców raczej lubi - Imola.

<br>SAN MARINO - informacje
<br>
I standardowo film by Hide:
<br>
[center]<object width="500" height="405"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/zi3OT0iSMAE&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/zi3OT0iSMAE&hl ... 9&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="500" height="405"></embed></object>[/center]
ESPA&#209;A !!!

Awatar użytkownika
Viper

Post autor: Viper » wt 27 paź, 2009 14:48

Zwrocilem uwage ze Hide wyjezdza (i wrecz zacheca do robienia tego) na zielona czesc tarki - za szara. Wtedy jednak caly bolid jest grubo poza biala linia. Mozna tak czy nagle sie okaze ze beda za to kary?

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 27 paź, 2009 14:59

ta... 5 kilometrów nawet poza torem jest... ogarnijcie się ludzie, obejrzyjcie jak m. in. Schumi szalał na szykanie itp itd. Zresztą powiedziałem wprost

'jeśli decydujecie się atakować tarki to kołem po szarym. To że raz przyciąłem trochę za bardzo ostatniąszykane i poszerzyłem 1 wyjście nie znaczy że zachęcam was do ścinania toru, ale jak to zawsze venc i inne 'alieny' mówiły, jeździ się tak jak tor pozwala.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Venceremos

Post autor: Venceremos » śr 28 paź, 2009 10:15

hideto pisze:ale jak to zawsze venc i inne 'alieny' mówiły, jeździ się tak jak tor pozwala.
Bez przesady. Ta zasada ma uzasadnienie w rzeczywistości gdzie każdy wyjazd poza tor to ryzyko spinu i/lub uszkodzenia samochodu. Natomiast w rFactor niektóre tory są przesadnie zachęcające do ścinania toru (np. Montreal). W takich przypadkach niestety trzeba się troszczyć o to, żeby ludzie nie przesadzali. Ogólnie Chipita raczej będzie miał oko na tych co przesadzają z jeżdżeniem poza torem, ale to on musi się ostatecznie w tej sprawie wypowiedzieć.
"Formula 1 is not a sport" - Jedyna rozsądna wypowiedź Alonso :D

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » śr 28 paź, 2009 15:55

Proponuję ustalić, że na Imoli można jeździć tak jak Hide jechał, czyli 2 koła na zielonym, 2 na tarce białej. Bo i tak większość będzie ścinać a musiałbym spędzić dobre 8 godzin, żeby przejrzeć wyścig każdego kierowcy.

2 koła na tarce białej, 2 na zielonym. Może być Venc? (na GG nie mogę wejść)
ESPA&#209;A !!!

Paveleks

Post autor: Paveleks » sob 07 lis, 2009 15:33

Powodzenia wszystkim dzisiaj w Wyścigu ;] oby wszystko było FairPlay
:razz:

Awatar użytkownika
Zeid

Post autor: Zeid » sob 07 lis, 2009 15:43

Może się okazać, że dziś i jutro nie wystartuję. Jutro na 90% mnie nie będzie, dziś tak na 60%.

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » sob 07 lis, 2009 16:19

Ja jeszcze jako niezależny wystartuję. Powinienem być dziś jak i jutro ;)

Rubiq
Kontakt:

Post autor: Rubiq » sob 07 lis, 2009 17:16

Jaka to jest wersja toru? W grze mam konwersję z Race, to jest ta?

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » sob 07 lis, 2009 17:26

konwersja z GTR z beczkami. link jest w GP San Marino - day 1

Awatar użytkownika
Etienne

Post autor: Etienne » sob 07 lis, 2009 17:26

Mi się udało rzutem na taśmę znaleźć zmiennika bo tak to byłbym w pracy :( Dzięki Ryży!
Pozdrawiam

tomz123

Post autor: tomz123 » sob 07 lis, 2009 21:33

Już teraz mogę napisać co się działo.
Kwalifikacje - fatalne, po 2 tygodniach przygotowań i osiągnięciu czasu 1.37 byłem pozytywnie nastawiony. Niestety podczas 2 mojego kółka z bardzo dobrym czasem rFactor zmienił kolory i grafika mi siadła. Przegrzała się.W poniedziałek leci z powrotem do serwisu. Niestety, 2 tygodnie przygotowań szlag trafił...
Sorka Cichy, niestety to było niezależne ode mnie :/

Awatar użytkownika
3557
Kontakt:

Post autor: 3557 » sob 07 lis, 2009 22:01

Kwalifikacje fatalne, nie udało mi się ustanowić czasu...
Start całkiem dobry udało mi się ominąć incydenty, potem jednak gdy szybsi kierowcy, którzy popełnili błędy na starcie, zaczęli mnie wyprzedzać miałem kolizje z Dudkiem. Później przegapiłem punkt hamowania do ostatniej szykany i uderzyłem w beczki przy wyjściu. Całe okrążenie musiałem jechać bez przedniego skrzydła przez co straciłem mnóstwo czasu. Potem walka z uszkodzonym bolidem, zniszczone jeszcze jedno skrzydło i koniec wyścigu na ścianie przy wyjściu z Villeneuve.
Ogólnie do czasu wypadku na szykanie całkiem dobry wyścig, potem walka z bolidem. Mam nadzieje, że jutro będzie lepiej, bo na razie nie podołałem Imoli.

Awatar użytkownika
maka87-1992

Post autor: maka87-1992 » sob 07 lis, 2009 22:05

Do wyscigu sie nie przygotowałem wiec 16 pozycja w Q nie była niczym dziwnym dla mnie.
Start wyścigu swietny, na koncu pierwszego okrazenia z 16 pozycji zrobiła sie 4 :D, wszystko grało poki Krystik się nie zjawił... (jest w tym troche mojej winy bo hamuje nieco wczesniej:P) ale okrecilismy sie obaj 2 razy podczas jednego okrazenia co popsulo moj wyscig totalnie, pozbieralem sie po tym pod sam koniec wyscigu kiedy juz wszystko dawno lezalo w smietniku...

edit:
2 spin moja wina,. nie zostawiłem miejsca krystikowi, przepraszam.
Ostatnio zmieniony sob 07 lis, 2009 22:12 przez maka87-1992, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » sob 07 lis, 2009 22:06

Spokojnie na starcie, bo wiedziałem że niektórzy zaszaleją. Później na 2 i 3 okr straciłem przednie skrzydło i mi sie odechciało jechać. Jak zwykle:tempo ok ale błedy...

Awatar użytkownika
Viper

Post autor: Viper » sob 07 lis, 2009 22:08

W zyciu sie tak nie balem na T1! Mam oczy podraznione oparami od benzyny i mi cholernie lzawia a gapilem sie z 20 s bez mrugania patrzac i czekajac na swiatla startowe. Jak ruszylem to mrugnalem oczami i... prawie nic nie widzialem. Balem sie cholernie ze wypchne jacka na opony ale na szczescie obeszlo sie bez tego...
Pozniej rowna jazda z malymi bledami i oddalanie sie od Bednara.

Maka niezly numer mi wyciales :P Spinowanie przed nosem przy dublowaniu to zly pomysl. Sam prawie zespinowalem.

Wyscig udany chociaz nie udalo mi sie zdobyc mojego pierwszego w zyciu FL. Brakowalo 0,007 s :mrgreen: Pech.

j4c3k18

Post autor: j4c3k18 » sob 07 lis, 2009 22:12

Viper pisze: Balem sie cholernie ze wypchne jacka na opony ale na szczescie obeszlo sie bez tego...
Obeszlo sie bez tego bo 1 z nas musial byc madrzejszy, a ze widzialem jak sie wpychasz tam gdzzie powinienes odpuscic, stwierdzilem, ze szkoda abysmy skonczyli wyscig juz na t1 i puscilem hamulec przez co wyjechalem na pobocze i mnie wyprzedziles. Tak w sumie moglbym podsumowac ten wyscig, bo pozniej dopadly mnie problemy techniczne. Dzieki bednar za walke. Mozesz ja obejzec viper, bylo tam mniej wiecej kilka sytuacji w ktorych na t1 moglbym bednara atakowac, ale nie chcialem robic pochopnych ruchow, aby nie psuc mu przede wszystkim wyscigu jakby cos nie wyszlo.

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » sob 07 lis, 2009 22:17

Q: Fatalnie kurde, tak zwaliłem że szkoda gadać, na drugim stincie bach w opony i koniec quala :/ Marne P18, a mogła być pierwsza trójca.

R: Start poszedł zupełnie nie po mojej myśli. Miałem grzecznie trzymać się w rządku z dala od opon, a na koniec L1 byłem już w punktowanej ósemce :P. Potem sporo uników przed wypadkami, bo niektórzy wcześniej hamowali niż ja. Wiedziałem, że jeżeli chcę być wyżej to pozostaje mi liczyć na pech tych z przodu. Chwilę po tym jak to pomyślałem odpada jacek :P Widziałem, żem szybszy od Bednara, więc przyspieszyłem tempo, ale nie cisnąłem kółkami qualowymi bo znając życie spotkałyby mnie stalowe opony ;) Po pitstopach dogoniłem Bednara. Zaspinował, lecz chciał potem ruszyć, więc podsunął się trochę do przodu no i małe bach, w wyniku którego musiałem ostatnie 8 kółek jechać z kierownicą skręconą w lewo. Okrążenie później Bednar chce mnie wyprzedzić lecz przestrzela dohamowanie i spinuje, więc ja próbuję okiełznać gówniaczo prowadzący się bolid. Na ostatnim kółku pomyślałem, że pocisnę trochę i zabrałem Viperowi FL o 0.007 :P
Nie mogę ci pomóc
Jestem Ikskorem :)

F1_Kacek

Post autor: F1_Kacek » sob 07 lis, 2009 22:35

Kwalifikacje - fatalnie, mogło być sekundę lepiej
Wyścig - Start dobry, trochę walki z Maką, trochę błędów. Od mniej więcej połowy wyścigu zaczęło mi się dobrze jechać. Ogólnie wynudziłem się, ale P5 wpadło.

Paveleks

Post autor: Paveleks » sob 07 lis, 2009 22:37

Qual P11
Start dupny jak zawsze, czyli złapałem spina :D
Normalna jazda parę spinów
Zakończenie na P10
Ogólnie dupnie

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » sob 07 lis, 2009 23:31

NIEOFICJALNE WYNIKI

[ Dodano: Sob 07 Lis, 09 23:30 ]
Jako, że Erwin prosił, żeby napisać kilka słów na stronę o wyścigu to stwierdziłem, że po raz pierwszy od dłuższego czasu coś naskrobię, a co! :)

Wyścig wzlotów i upadków.

Kwalifikacje bardzo średnie, na treningach widziałem kto jak jeździ, więc postanowiłem spokojnie przejechać okrążenie bo wiadomo jak te opony na szykanach stoją. Sekundę gorszy czas od mojego PB, ale to wystarczyło, żeby zdobyć P4.

Wyścig - start taki sobie, do T1 utrzymałem pozycję, później pierwsza trójka walczyła ze sobą i za T3 byłem już na 3 pozycji. Zakręt dalej Bednar i Viper walczą, przez co Bednar źle wychodzi i mam szansę zaatakować P2. Niestety Bednar nie spojrzał w lusterka i zepchnął mnie na trawę, zablokowanie koła i wypad na żwirek. Zanim się wygrzebałem to z prawie P2 zrobiło się P15. Nadrabiam pozycje, P10 i później na Piratella lecę bokiem ok. 100 m niczym WRC, ale spina nie było. ;) Znów strata i znów P15. Od tego momentu nadrabianie aż do P4, czyli pozycji z której startowałem. Wiedziałem że w tym momencie pierwsza trójka jest już poza zasięgiem. Budowanie przewagi nad następnym kierowcą aż do Pit Stopu, niestety na wjeździe przycisk nie zadziałał i przekroczyłem prędkość o 20 km/h. Kara Drive-Through na następnym okrążeniu, jednak dzięki dużej przewadze utrzymałem P4. Do końca już spokojna jazda, aczkolwiek ostatnie 7-8 okrążeń przycisnąłem i miałem niezłe tempo, zbliżałem się nawet lekko do Bednara, jednak strata z początku była już zbyt duża. Na końcu wyniosła ona 16 sekund, szkoda, mogło być podium.

Podsumowując, wyścig dość udany, aczkolwiek mogło być lepiej. Jestem zadowolony, ponieważ po raz pierwszy od zeszłego sezonu na Monzy kiedy zdobyłem P2 udało mi się dojechać do mety. Puma GP2 Team dziś zgarnęła 14 punktów i siedzimy na ogonie Forzy, jutro również nadrabiamy i walka o WTC może być pasjonująca. Gratulacje dla Xcore'a, który jadąc w zastępstwie Gootka zdobył P2 i FL! Jutro Puma zgarnie wszystko. :cool:
ESPA&#209;A !!!

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » sob 07 lis, 2009 23:52

Może tutaj to napiszę:
Ciągle minimalizuje mi rF, raz pco 5 min, raz co 30 min. Wszystko mam off, wszystko, tleny i inne wspomagacze i dalej to samo. Reinstall nic nie dał, na simracing mi nie odpisali... Co robić?

Awatar użytkownika
Krystik27
Kontakt:

Post autor: Krystik27 » ndz 08 lis, 2009 10:30

Qual udany ze względu na wysoką pozycję startową, zaś wyścig to kompletne dno w moim wykonaniu. Co chwile miałem jakieś dziwne lagi spowodowane przez komputer, zazwyczaj mi komp zamulał przy innych uczestnikach wyścigu. Popełniałem głupie błędy i dalsza jazda po prostu już nie miała sensu. Najgorszy start w tym sezonie...

Awatar użytkownika
bed_nar

Post autor: bed_nar » ndz 08 lis, 2009 10:42

"Kwalifikacje poszły tak jak się spodziewałem a nawet lepiej bo wiedziałem, że szybszy jest ode mnie jeszcze Xcore więc liczyłem na 4 pole startowe a było 3. Miałem pojechac jeszcze jedno okrążenie ale źle policzyłem okrążenia.

Wyścig bardzo udany ciesze się bardzo z tego pierwszego w tym sezonie podium i punktów. Wystartowałem dobrze utrzymując pozycję na T1 walka Jacka z Viperem, przez co jacek zwolnił tempo na wyjściu i na T3 udało mi się go wyprzedzic. Viper był poza zasięgiem dla mnie więc starałem się trzymac w miarę dobre tempo i trzymac za sobą Jacka był szybszy ale nie ryzykował zbytnio co pozwoliło mi utrzymac się przed nim dopóki się nie wycofał. Gonił mnie Xcore popełniłem dwa głupie błędy przez co straciłem szybko przewagę około 10 sekund. Pod koniec wyścigu dogonił mnie i wyprzedził po moim błędzie starałem się odzyskac pozycję raz się udało ale szybko ją odzyskał i na ostatniej szykanie zbyt opóźniłem hamowanie i spin a Xcore pojechał dalej. Więc już jechałem aby utrzymac 3 miejsce i udało się.

Reasumując to pierwsze podium ale myślę, że mogło byc lepiej ponieważ jechałem zbyt "zachowawczo" liczyłem na tempo 1:31 a było jednak za wolno. Może w sprincie będzie lepiej. Zobaczymy!"

Paveleks

Post autor: Paveleks » ndz 08 lis, 2009 11:10

Mam taki pomysł żeby może zrezygnować z kółka formującego bo dojeżdzając do pól startowych opony miałe temp 65 ;/ a rozgrzewałem je dość intensywnie. Nie wiem może ja jestem taki cienki że sobie nie radzę :D

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » ndz 08 lis, 2009 11:24

Mam taki pomysł żeby może zrezygnować z kółka formującego bo dojeżdzając do pól startowych opony miałe temp 65 ;/ a rozgrzewałem je dość intensywnie. Nie wiem może ja jestem taki cienki że sobie nie radzę :D
Zapomnij. :) Okr. formujące będzie, musi być. Ja tam na starcie miałem 80-85 wszystkie. :]
ESPA&#209;A !!!

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » ndz 08 lis, 2009 11:55

Obrazek

w momencie zatrzymania na polu startowym w R1 w bahrainie. Gdzieś na poczatku luźnych dyskusji byly porady jak jechac Formacyjke. dodatkowo tylne opony dogrzewasz przez probne starty, a przod dobrze dogrzac mozna pchajac zablokowane koła (dodatkowo dobrze nagrzewaja sie tylne hamulce). same heble dogrzewasz poprzez wciskanie obu pedalow naraz na prostej startowej i na wszesniejszym jakims prostym odcinku. Lepiej je przegrzac przed startem, bo i tak zdąża sie sporo schłodzić do T1

Awatar użytkownika
Viper

Post autor: Viper » ndz 08 lis, 2009 12:19

Wystarczy jechac slalomem z ostrymi ruchami kierownica przez wieksza czesc okrazenia. Mozna tez sprobowac sposobu "na Alonso" czyli zwalniamy do 2, gaz w deche i kiera lewo-prawo zeby rozhustac tylek, tyle ze to ryzykowna metoda dla malo doswiadczonych. I tak jak mowil jaro, tuz przed swoim polem startowym (nie w polowie okr...) mozna kilka razy spalic laczki.

Paveleks

Post autor: Paveleks » ndz 08 lis, 2009 12:21

Oki dzięki za pomoc :]

Awatar użytkownika
qwert

Post autor: qwert » ndz 08 lis, 2009 15:10

Krystik27 pisze:PS Qwert jak by nie patrzeć to kilka kółek wcześniej to ty mnie wysłałeś w piach :P
Nie przypominam sobie :]

"1 post zgłaszającego
1 post broniącego
Tylko tyle, więcej nie piszemy, nie prowadzimy dalszych kłótni, wszystko macie zawrzeć w 1 poście, żeby nie było bałaganu. Dyskusje nt. wyścigu w innym temacie."

Przeniesione.
Ostatnio zmieniony ndz 08 lis, 2009 15:36 przez qwert, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyścigi”